کسب و کار

اسپیس فریم، سازه ای وموقت و کاربردی

Rate this post

در معماری امروزی، سازه‌ها و تجهیزات متنوعی وجود دارد که خیلی پیشرفته هستند و می‌توانند جایگزین سازه‌ها و وسایل قدیمی شوند. اسپیس فریم (سازه نمایشگاهی) یکی از این تجهیزات پیشرفته در معماری امروزی است که با ساختار خاص خود، کاربردهای مهم و متفاوتی دارد.
شما قطعاً از کاربرد و اهمیت استفاده از این سازه‌ها آگاه هستید. آنچه در استفاده از اسپیس‌ها به‌عنوان سازه‌های موقت مد نظر است، روش خریدوفروش و اجاره اسپیس فریم برای کاربردهای موقت است. چون اسپیس‌ها به‌عنوان سازه‌های نمایشگاهی موقت، فقط برای مدت کوتاهی استفاده می‌شوند، اجاره‌ی آن گزینه هوشمندانه‌تری به‌نظر می‌آید. البته خریدوفروش اسپیس‌ها هم برای اهداف گوناگون صورت می‌گیرد. در ادامه درباره‌ی روش خریدوفروش و اجاره‌ی این سازه‌ها بحث می‌کنیم.

اهمیت استفاده از اسپیس فریم

پیش از هر چیز، بهتر است درباره‌ی اهمیت و ضرورت استفاده از اسپیس‌ها صحبت کنیم. معلوماً وقتی می‌خواهید با روش خریدوفروش و اجاره اسپیس آشنا شوید، با کاربردهای گوناگون آن در راه‌اندازی نمایشگاه‌های فصلی، بیمارستان‌های صحرایی، نشان دادن بنرهای تبلیغاتی و پوسترهای بزرگ و کاربردهای دیگر آگاه هستید.
اسپیس‌ها سازه‌های موقتی هستند و استفاده از آن‌ها به مدت کمی محدود می‌شود. بنابراین ساختار این سازه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که با این قابلیت همخوانی داشته باشد. اسپیس‌ها از شکل‌های هندسی متفاوتی تشکیل شده‌اند و با بست و اتصالات خاص اجرا می‌شوند. آنچه در استفاده از اسپیس‌ها مهم است، تنوع این سازه‌های هندسی برای کاربری‌های مختلف است. فریم‌های هندسی اسپیس فریم truss علاوه‌بر زیبایی، دارای خصوصیات ساختاری منحصربه‌فردی مانند مقاومت و استحکام بالا هستند.

 

اجاره اسپیس فریم

اغلب کاربران برای برآورده کردن نیاز کاربری خود در انجام تبلیغات محیطی، راه‌اندازی غرفه‌های نمایشگاهی و کاربردهای دیگر، مانند سالن اجتماعات؛ اجرای استیج‌های عروسی و غیره؛ از خدمات اجاره اسپیس فریم بهره می‌برند. سرعت و کیفیت اجرای سازه‌های اسپیس خیلی بالا است. اتصال قطعات اسپیس و اجرای فریم‌های هندسی این سازه نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارد و در نهایت می‌توان با رها کردن قطعات اسپیس، این سازه هندسی را جمع کرده و در مکان دیگری نصب کرد. به همین دلیل افرادی که به دنبال استفاده‌ی پیوسته از اسپیس نیستند یا جای مناسب برای نگه‌داری از وسایل آن را ندارند، می‌توانند با اجاره اسپیس از شرکت‌های معتبر در این زمینه، نیاز کاربری خود را برطرف کنند. آنچه در اجاره این سازه موقت مد نظر است، آشنایی با خصوصیات اسپیس، انتخاب نوع مناسب آن برای کاربردهای مختلف و روش اجرای این سازه است.

فروش اسپیس فریم

هرچند اسپیس‌ها سازه‌های موقتی هستند و امکان جمع و نصب قطعات آن انعطاف‌پذیری زیادی در استفاده از این وسایل ایجاد کرده‌است، می‌توان از آن‌ها به‌عنوان سازه‌های دائم هم استفاده کرد. در ساخت سازه‌های اسپیس فریم تمامی استانداردهای لازم رعایت شده‌است.

خرید اسپیس فریم

اسپیس‌ها سازه‌های موقت هستند و می‌شود قطعات آن‌ها را جمع و جور کرده و در مکان دیگری نصب کرد. اما می‌توان از آن‌ها به‌عنوان سازه‌های دائم نیز استفاده کرد. سازه‌های اسپیس فریم با رعایت همه‌ی استانداردهای موردنیاز ساخته شده‌اند.

این سازه‌ها از ایمنی و مقاومت بالایی در برابر شرایط اقلیمی متنوع برخوردارند. امکان نورپردازی و عبور امکانات برقی حرارتی برای فراهم کردن گرمایش و سرمایش، تنوع در فریم هندسی اسپیس برای ایجاد هماهنگی آن با محیط کاربری، جذابیت بصری بی‌نظیر، ابعاد و حجم‌های متفاوت اسپیس و در نهایت قیمت خرید مناسب، تمام خصوصیاتی است که می‌توان با اتکا بر آن، به استاندارد بودن این فریم‌ها اطمینان کرده و از آن‌ها به‌عنوان سازه‌های موقت استفاده کرد.

حتما بخوانید:  بهترین نوشیدنی های ضد استرس

این سازه‌ها در مناطقی که دسترسی سخت دارند؛ برای ساخت بیمارستان صحرایی، مدارس و کاربری‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. خرید اسپیس‌ برای افرادی که شرایط نگه‌داری از آن را دارند، می‌تواند یک منبع درآمد از طریق اجاره‌ی این سازه‌ی موقت باشد. خرید اسپیس فریم از تولیدکننده‌ی معتبر آن با قیمت مناسب و تضمین کیفیت سازه، انجام می‌شود.

 

قیمت اسپیس فریم

 

 

قیمت اسپیس فریم

قیمت سازه نمایشگاهی بستگی به عوامل مختلفی دارد. معلوم است که قیمت فروش اسپیس با هزینه‌ی اجاره‌ی آن فرق دارد. اجاره‌ی این سازه با قیمت ارزان‌تری انجام می‌شود. در ادامه سایر عوامل مؤثر در قیمت اسپیس را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

کیفیت

از جزئیات مهم در تعیین قیمت اسپیس می‌توان به کیفیت آن اشاره کرد. کیفیت لوله‌ها؛ بست و اتصالات اسپیس؛ استحکام؛ زیبایی و کیفیت نهایی این سازه را تأمین می‌کند. این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان، محصولات غیراستاندارد و نامرغوب خود را با قیمت ارزان به فروش رسانده یا اجاره می‌دهند. کیفیت اتصالات اسپیس نیز در کیفیت نهایی آن بسیار مؤثر است. بست‌های اسپیس به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که ضمن ایجاد استحکام در قسمت اتصال، فرایند مونتاژ و دمونتاژ نیز به‌راحتی انجام شود. این اتصالات باید در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاومت بالایی داشته باشند. درنهایت کیفیت می‌تواند بر روی قیمت اسپیس مؤثر باشد.

ابعاد و اندازه

طبیعتاً هرچه ابعاد و اندازه‌ی اسپیس فریم بزرگ‌تر باشد، به تجهیزات جانبی، اتصالات و بست بیشتری برای مونتاژ نیاز دارد. به‌علاوه این‌که هزینه‌ی حمل‌ونقل، جابه‌جایی و نصب آن نیز بیشتر می‌شود.

برند تولیدکننده

ازآن‌جاکه هزینه‌های جانبی تولید در هر شرکت تولیدکننده متفاوت است، برند تولیدکننده نقش مهمی در تعیین قیمت اسپیس دارد. به‌علاوه این‌که هر شرکت تولیدکننده از متریال‌هایی با درجه کیفی مختلف استفاده می‌کند و سطحی کیفی مختلفی در محصولات خود ارائه می‌دهد. اگر قصد خرید یا اجاره اسپیس را دارید، بهتر است یک شرکت تولیدکننده‌ی معتبر را انتخاب کنید. شرکت‌های معتبری که چنین خدماتی را ارائه می‌دهند، ضمن فروش یا اجاره سازه‌های اسپیس، خدمات نصب و اجرای سازه را نیز ارائه می‌دهند. از آن‌جا که ایمنی و سلامت کاربران در استفاده از این تجهیزات بسیار مهم است، می‌توان اهمیت خرید یا اجاره کردن اسپیس از یک شرکت خدماتی معتبر را درک کرد.

نوع سازه اسپیس

اسپیس فریم انواع مختلفی دارد و برای کاربری‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.از انواع این سازه می‌توان به قاب بنر، غرفه نمایشگاهی، طاق‌های مختلف و غیره اشاره کرد. طبیعتاً نوع سازه اسپیس در قیمت آن مؤثر است.

جنس سازه اسپیس فریم از چیست؟

معمولا از لوله‌های فلزی صنعتی در ساخت اسپیس فریم استفاده می‌شود. بست‌های اسپیس به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که ضمن ایجاد استحکام در قسمت اتصال، فرایند مونتاژ و دمونتاژ نیز به‌راحتی انجام شود. این اتصالات باید در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاومت بالایی داشته باشند.

 

اجاره غرفه نمایشگاهی

اجاره غرفه نمایشگاهی

اجاره غرفه در نمایشگاه بین المللی می تواند در معرفی و افزایش اعتبار برند شما نقش بسیار موثری داشته باشد. البته برای حاضر شدن در نمایشگاه های مختلف در ابتدا باید غرفه اختصاصی برند خود را تهیه نمایید. از طرفی اجرای غرفه های نمایشگاهی نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد. با خرید و یا اجاره تجهیزات نمایشگاهی می توانید غرفه مورد نظر خود را برپا کنید. البته توجه داشته باشید که متراژ در نظر گرفته شده برای غرفه شما در هر نمایشگاه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل هنگام اجرای غرفه باید تجهیزات لازم را مورد ارزیابی قرار دهید.

حتما بخوانید:  بهترین دمنوش برای صفراوی ها

نکته قابل توجه این است که غرفه سازان تنوع بسیار بالایی را برای طراحی و ساخت غرفه های خود در نظر می گیرند، بنابراین شما می توانید با اجاره غرفه نمایشگاهی از این تنوع بهره مند شوید و خاص بودن خود را به نمایش بگذارید. البته می توانید برای خرید غرفه مورد نظرتان نیز اقدام کنید، اما اجاره نمودن غرفه های نمایشگاهی انتخاب عاقلانه تری می باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت و مراحل اجاره غرفه نمایشگاهی به طور کامل آشنا کنیم.

مزایای اجاره نمودن غرفه های نمایشگاهی

امروزه اجاره غرفه نمایشگاهی با استقبال بی نظیری مواجه شده است. شاید دلیل این موضوع مزایای فوق العاده اجاره تجهیزات نمایشگاهی نسبت به خرید آن ها باشد. از مهم ترین دلایل برتری اجاره غرفه ها می توان به موارد زیر اشاره داشت.

هزینه اقتصادی:
اجاره غرفه نمایشگاهی می تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به طور مثال زمانی که شما قصد برپایی غرفه در نمایشگاه مورد نظرتان را دارید، باید در ابتدا متراژ در نظر گرفته شده برای خودتان را ارزیابی نمایید. سپس وقت رزرو کرده تا سازندگان مورد نظرتان برای برآورد فضا و ساخت غرفه اقدام نمایند. این موضوع می تواند هزینه های جانبی حضور شما در نمایشگاه را به شدت افزایش دهد. از طرفی تجهیزات مورد استفاده در ساخت غرفه بسیار گران قیمت هستند و خرید آن ها به بودجه بسیار بالایی نیاز دارد.

سهولت در نصب و نگهداری:
سهولت در نصب اسپیس و نگهداری تجهیزات از دیگر مزایای اجاره غرفه نمایشگاهی محسوب می شود. تجهیزات نمایشگاهی به دلیل حجم بالایی که دارند و به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی آن ها باید در یک فضای مناسب نگهداری شوند. از طرفی تامین این فضا می تواند هزینه های جانبی شما را افزایش دهد. زمانی که شما غرفه مورد نظرتان را اجاره می کنید در زمان شروع نمایشگاه تجهیزات را تحویل گرفته و پس از اختتامیه نیز آن ها را تحویل می دهید. همچنین ممکن است نصب و اجرای غرفه ها نیاز به تخصص و تجربه بالایی داشته باشد. در این صورت غرفه سازان می توانند مجریان مورد نظرتان را به شما معرفی کنند که در کمترین زمان غرفه را در نمایشگاه نصب نمایند.

تنوع بالای طراحی:
اگر در نمایشگاه های مختلف حاضر شده باشید قطعا تنوع بی نظیر و طراحی خاص برخی از غرفه ها نظر شما را نیز جلب کرده است. زمانی که شما غرفه مورد نظرتان را خریداری می کنید به نوعی خودتان را از این تنوع بی نظیر محروم می نمایید. از طرفی به منظور کاهش هزینه ها در تمامی نمایشگاه ها مجبور به استفاده از یک نوع غرفه خواهید شد. در صورتی که با اجاره غرفه نمایشگاهی به راحتی می توانید با توجه به شرایط و بازخورد نمایشگاه، محل اجرا، تعداد بازدیدکنندگان و …، طراحی دلخواه خود را انتخاب نمایید.

ریسک کمتر:
از دیگر مزایای اجاره غرفه نمایشگاهی ریسک کمتر آن نسبت به خرید غرفه است. اگر به عنوان یک برند نوپا و تازه کار می خواهید برای شرکت در نمایشگاه حاضر شوید، در ابتدا باید بازخورد بازدیدکنندگان را ارزیابی نمایید. ممکن است تجهیزات نمایشگاهی را خریداری کنید و جوابی که انتظارش را داشته اید از بازدیدکنندگان دریافت نکنید. در این صورت خرید غرفه منجر به ضرر مالی قابل توجهی خواهد شد. در صورتی که با اجاره غرفه این مشکل بروز پیدا نمی کند و شما پس از اتمام نمایشگاه تجهیزات را به غرفه سازان تحویل خواهید داد.

حتما بخوانید:  طرز تهیه پاناکوتای انار؛دستور تهیه خوشمزه

 

فروش اسپیس فریم

 

مراحل اجاره غرفه نمایشگاهی

برای اجاره غرفه نمایشگاهی در ابتدا باید شرایط و فضای سازه غرفه خود را در نمایشگاه مشخص نمایید. فراموش نکنید که ابعاد و فضایی که در اختیار شما قرار می گیرد در تعیین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای سازه غرفه نقش بسیار مهمی دارد. به طور مثال فضایی که در گردهمایی شهرداری به شما ارائه می شود با فضایی که در نمایشگاه های بین المللی در اختیارتان قرار می دهند متفاوت است. بنابراین برای اجاره غرفه شهرداری نمی توانید مانند غرفه بین المللی عمل کنید. بهتر است برای غرفه سازی، پروژه خود را به افراد کاربلد و متخصص بسپارید یا از مشاورین گروه صنعتی تولیدی خدماتی اسپیس سازان کمک بگیرید.

در مرحله بعد باید شرکت غرفه سازان مورد نظر خود را انتخاب کنید. بهتر است مجموعه ای را انتخاب نمایید که بهترین متریال را به شما ارائه می دهد. از طرفی بهتر است نصب و راه اندازی غرفه را نیز به خود مجموعه بسپارید. زیرا مجریان فعال در این مجموعه ها از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار هستند.

در مرحله بعدی که مهم ترین و حساس ترین بخش اجاره غرفه نمایشگاهی می باشد باید قرارداد استاندارد و اصولی تنظیم شود. در قرارداد اجاره غرفه باید موارد متعددی را لحاظ نمود که مهم ترین آن ها عبارتند از:

طرفین قرارداد: طرف اول موسسه یا سازمان مجری نمایشگاه می باشد و طرف دوم قرارداد متقاضی غرفه است.
موضوع قرارداد: موضوع قرارداد واگذاری غرفه نمایشگاهی به منظور خدمات مشخص شده به متقاضی در محل تعیین شده است.
مدت قرارداد: زمان تعیین شده جهت تحویل تجهیزات به متقاضی (شروع) و باز گرفتن آن ها توسط شرکت مجری (اتمام) را مدت قرارداد می نامند.
مبلغ قرارداد: مبلغ قرارداد شامل هزینه ای می شود که متقاضی بابت اجاره غرفه نمایشگاهی به شرکت مجری پرداخت می نماید. باید تعیین شود که چه میزان به صورت پیش پرداخت و چه مبلغی تا زمان تحویل غرفه تسویه می گردد.
تعهدات قرارداد: این بخش نیز شامل تعهداتی می شود که هر کدام از طرفین قرارداد نسبت به یکدیگر دارند. از زمان شروع قرارداد تا پایان آن نیز باید به این تعهدات پایبند بود.

قیمت اجاره غرفه نمایشگاهی

قیمت اجاره غرفه نمایشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد. متراژ فضای نمایشگاهی، موقعیت قرارگیری نمایشگاه و غرفه، شرایط نصب و اجرای غرفه، متریال مورد استفاده در ساخت غرفه و … از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت اجاره غرفه است. به طور مثال نمایشگاه های بین المللی از فضای گسترده ای برخوردار هستند و قیمت اجاره غرفه ها با توجه به محل قرارگیری آن ها در نمایشگاه متفاوت است. البته توجه داشته باشید که قیمت ارائه شده توسط شرکت های مجری ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. بنابراین بهتر است هنگام انتخاب غرفه سازان توجه داشته باشید که مجموعه ای را انتخاب نمایید که بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به خریدوفروش و اجاره کردن اسپیس فریم صحبت کردیم. اسپیس‌ها به‌عنوان سازه‌های موقت مزایای بسیاری ارائه می‌دهند. برای خرید و یا اجاره این سازه‌ها باید یک شرکت معتبر را انتخاب کنید تا از کیفیت، استحکام و استاندارد بودن سازه اسپیس اطمینان داشته و این تجهیزات را با قیمت مناسبی خریداری یا اجاره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا